כוחו של הרגל

מהו בעצם הרגל? מהו כוחו?

לא סתם נוצר איזה שהוא הרגל. לכל דבר יש את הסיבה, את השורשים, שמהם צומח ההרגל. רק לאחר שאדם בעצמו פותח את עיניו ומבין את כוחו, יכול הוא לשנות את ההרגל.

לא מזמן היתה אצלי לקוחה, שבתה עמדה להתחתן והיא היתה צריכה שמלה לאירוע. היה לה מאוד קשה עם הרעיון של השמלה ,כל הזמן המילים – "אני לא רגילה, זה לא בשבילי!", חזרו על עצמן. החלטתי לברר למה היא כל כך עקשנית ולא מוכנה להשתחרר, רק כך אוכל לעזור לה…

אז גיליתי שמגיל קטן לא היתה לה אפשרות להתלבש יפה כמו שאר הבנות סביבה. אמה נפטרה כשהיתה בת 4 ואביה נישא שוב למישהי שלא התחברה אליה. אף אחד לא השקיע בילדה, לאף אחד לא היה אכפת ממנה. היא קיבלה את הבגדים של אחיה החורגים וכל הזמן רק חלמה, שכשתהיה גדולה היא תתלבש הכי יפה וכולם יאהבו אותה.
כשהתבגרה ונהיתה בחורה יפה, במהרה התחתנה עם איש צבא, והם עברו לגור בעיירת בסיס, שם היא התחילה לעבוד גם.  הלבוש המותר היה מדי צבא, שהיו בכמה מידות גדולים ממנה. אבל זה לא היה זר לה, הרי מאז שהיתה קטנה לבשה בגדים של אחיה הגדולים.
עצם היותה בחורה יחידה בין קבוצת גברים, היתה לה הפריבילגיה להנות ממחמאות ומתשומת לב בלי קשר ללבוש.
עם השנים ההרגל של לבישת בגדים הגדולים ממנה בכמה מידות והסגנון הגברי, הפכו להרגל. כיום כאשה בוגרת (כבר סבתא) היא שמה לב שבעלה כבר לא מתייחס אליה, הילדים והנכדים מתייחסים אליה כעבד – תעשי לי ככה, תביא לי ככה..  הסובבים אותה לא רק שלא נותנים מחמאות אלא פשוט לא רואים אותה!

וכאן נדלקה לנו הנורה… דחוף צריך לשנות את ההרגל, כדי שאחרים "יראו" אותה, והיא תרגיש אישה נחשקת שוב.

אמנם זה סיפור חיים קשה ודי קיצוני, אבל כולנו יכולות להתחבר לחלקים ממנו, וזו הסיבה שבחרתי דווקא אותו.

אז איך עושים את זה?

 איך חוזרים להיות אישה שוב?

  1. דבר ראשון להתבונני פנימה… והגדירי לעצמך איך היית רוצה להיראות?
  1. הסתכלי במגזינים, באינטרנט, ומצאי דברים שאת אוהבת, בגדים, אביזרי לבוש (משקפי שמש, צעיפים, כובעים, כפפות, גרביים, תכשיטים וכו'), נעליים, כל דבר שאת אוהבת. גיזרי ותעשי קולאז' של כל הדברים. וכשתסיימי תסתכלי על זה מרחוק ופתאום תראי שבאמת יש משהו משותף לכל הדברים. נוצר לך איזה שהוא סגנון.  (על סגנונות לבוש שונים אדבר בפוסט הבא, אז כדאי לעקוב)
  2. תמצאי לך איזו שהיא דמות נערצת (בגילך!) (אפשר להיעזר בדוקטור גוגל ;-), שאת אוהבת את הסגנון שלה, ותראי איך היא מתלבשת (הרי מה שמתאים לצעירות לא תמיד מתאים למבוגרות, כמה שלא נרצה 🙂
  1. עושים סדר בארון!!!
    נכון, זו מטלה לא פשוטה שתגזול הרבה כוח פיזי ונפשי, אבל בסופו של דבר צריכים להיות חדורי מטרה והמטרה היא – להביא יופי ושמחה לחיים שלך!
    מוציאים את כל הבגדים מהארון, מודדים אחד אחד וממיינים ל-3 הרמות: תרומה, פח ולארון. (לקבלת צ'ק ליסט סידור ארון לחצי כאן)
  2. לוקחים חברה ועושים יום כיף של טיול בחנויות (חברה שאת יודעת שמבינה באופנה ובעלת טעם מצויין). הקאטצ' הוא עדיין לא לקנות אלא למדוד, למדוד, למדוד! לא להיכנס לפאניקה של "זה לא בשבילי", "זה בזבוז זמן", "איזה פאדיחות" אלא לעשות את זה בכיף, במטרה ללמוד על עצמך, מה מתאים לך – צבעים, גזרות, סגנון. (על זה נדבר בפוסטים הבאים)

* חשוב מאוד: ללכת לקניות רק עם מישהי/ו שאת סומכת עליה/ו (חבר/ה, בעל, קרובת משפחה) ע"מ לקבל דעה אובייקטיבית ואמינה, הרי כמה פעמים עמדת בחנות בגדים, תהית מה לקנות ולבסוף יצאת עם פריט (או כמה), שהמוכרת הצעירה והנחמדה יעצה לך (שבואי נהיה כנות, אין לה שום הבנה או הכשרה בנושא, מלבד הרצון העז למכור לנו כמה שיותר, בכמה שיותר יקר). וכשבאת הביתה, הפריט נכנס לארון ושם הוא נשאר עד היום.

  1. ואם עדיין את לא מרגישה בטוחה שמצאת את הסגנון, הגזרה או הצבעים שלך, ואת חוזרת ללבוש את הבגדים הישנים שלך, כנראה שאת צריכות קצת עזרה מאנשי מקצוע. זה לגיטימי לגמרי, זה לא בזבוז וזה לא פלצני! זה לאהוב את עצמך, להשקיע בעצמך ולחגוג את עצם היותך!

לסיכום: כשמשהו מטריד אותך או שאת לא ממש אוהבת בעצמך, זה הזמן להתעורר! כמו שהגוף מסמן לנו בכאב שמשהו לא בסדר, כך גם הראש מסמן לנו בהרגשה הפנימית שלנו, ואסור לקחת את זה כמובן מעליו. הרי את עובדת מאוד קשה – קריירה, משפחה, בית… איפה שהוא בכל הבלאגן הזה אנחנו נוטות להזניח את עצמינו ושוכחות מה זה להיות אישה, מה זה להיות יפה ונערצת ולקבל מחמאות.

תמיד תזכרי: כשאת נראת טוב, העולם נראה הרבה יותר טוב!